Yardım

www.ygdesign.com.tr ‘den verdiğiniz siparişler 2 gün içerisinde kargoya verilir. Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günlerinde ulaşan siparişleriniz takip eden ilk iş gününde işleme alınarak kargoya teslim edilir.

ygdesign.com.tr ‘den gerçekleştirilen satın alımların teslimatı sadece Türkiye içi yapılmaktadır.

Ürün detay sayfasında teslimat için belirttiğimiz zaman, kargo firmasının teslimatı gerçekleştirebileceği zamana göre %100 oranında toleranslıdır. Yılbaşı,bayram ve özel günlere denk gelen dönemlerde yoğunluk nedeni ile belirtilen süre bir miktar aşabilmektedir.

Belirtilen adreste herhangi bir hata durumunda teslimatı gerçekleşemeyen sipariş ile ilgili olarak siparişi veren ile bağlantı kurulmaktadır.

Ziyaretçimiz tarafından belirtilen e-posta adresinin geçerliliği siparişin aktarılmasını takiben gönderilen otomatik e-posta ile teyid edilmektedir.

Taşıma sırasında oluşacak hasarlardan kargo firması sorumludur. Bu sebeple, siparişiniz size ulaştığında, kargo görevlisinin yanında paketinizi açmanızı ve ürünlerin hasarsız olduğundan emin olmanızı önemle rica ederiz. Üründe herhangi bir hasar olması durumunda, kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyip ürünü teslim almayınız ve en kısa sürede info@ygdesign.com.tr adresine e-posta veya iletişim sayfasından bize ulaşınız.

İade ve Değişim Koşulları

Almış olduğunuz ürünü tahrip etmeden / bozmadan ve kullanmadan, hasarsız kutusunda teslim tarihinden itibaren ondört (14) günlük süre içinde iade otuz (30) günlük süre içinde değişim yapabilirsiniz.

– Faturasız,ambalajsız, kutusuz ve kullanılmış ürünlerde iade/değişim kabul edilememektedir.
– Mağazamızdan alınan ürünler Site aracılığı ile değiştirilemez ve iade edilemez.
– İade etmek istediğiniz ürünü göndermeden önce bizimle iletişim kurarak talebinizi bildirmeniz gerekmektedir.
– İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte size gönderilen faturayı ve irsaliyeyi tüm nüshalarıyla göndermeniz gerekmektedir.
– İade etmek istediğiniz ürünler için (cayma hakkı şartları dışında) kargo ücreti sizin tarafınızdan karşılanacaktır. Eğer ürün kusurlu ise iade ücreti, Yurtiçi kargo hizmetleri kullanılmak kaydıyla, YG Design ‘a aittir.
– İade ve değişimlerde faturanıza yansıyan kargo bedeli var ise, bu tutar hariç miktar üzerinden işlem yapılmaktadır. Kargo bedeli iade edilmemektedir.
– Online Mağazamızdan satın aldığınız ürünlerin değişimini mağazamızdan farklı renk ve ebat talep ettiğiniz takdirde sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

İade İşlemleri

İadesini yaptığınız ürünler bize ulaştığında; kargo görevlisinin yanında ürünün hasar görüp görmediği ve iade kurallarına uyulup uyulmadığı kontrol edilir. İade şartlarına aykırı bir durum tespit edilirse tutanak tutturularak iade kabul edilmez. İade şartlarına uygun durum söz konusu ise iade işlemi başlatılır. İade onaylandığında, yasal süre olan 10 iş günü içerisinde ürün ücreti kredi kartınıza iade edilir. Bu süre ygdesign.com.tr ’nin iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar. Banka veya diğer kurumlardan kaynaklanan gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.

Sipariş İptali

Sipariş iptali için ürün kargoya teslim edilmeden, info@ygdesign.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz. Ürün kargoya veya tarafınıza teslim edildiği takdirde iade prosedürlerini yerine getirerek 14 GÜN içerisinde iadesini yapabilirsiniz.

Sitemizde bulunan her işlemin her aşaması güvenlik altına alınmıştır.

Site-Ziyaretçi Haberleşme Güvenliği:

Sitemizin sipariş sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme 128 bit SSL standartında gerçekleşmektedir. Sözkonusu haberleşme standardı çok sayıda işlem gören sitelerde dahi güvenle kullanılan bir niteliktedir. Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada bu haberleşme biçiminin bulunup bulunmadığını, sayfaya erişildiğinde adres çubuğunda yazan ifadenin http://.. biçiminde değil, https://.. biçiminde oluşu ifade etmektedir. Bu nitelikteki sayfalara eriştiğinizde tüm verilerin güvenli bir şekilde şifrelendiği anlamına gelmektedir.

Site-Banka Haberleşme Güvenliği:

Kredi kartı bilgilerinin siteden bankaya aktarılması ile ilgili güvenlik, banka’nın sunduğu ve zorunlu kıldığı maksimum güvenlik gerektiren şifreleme sistemleri ile gerçekleşmektedir. Sözkonusu güvenliğin çok sayıda bileşenin yanında, CVV2/CVC2 kodu da çalıntı kart veya kart bilgileri ile alışverişe karşı önlem olarak sitemizde kullanılmaktadır.

Site içi Veri Güvenliği:

Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis esen banka haricinde hiçbir kişi , kurum ve kuruluş tarafından bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine iletmekte ve işlem sonucunu müşteriye bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta veya benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Online işlemin bir sonucu olarak aktarılan kredi kart bilgilerine tarafımızdan dahi erişilmesi mümkün değildir.

YG Mimarlık Merkez Ofis
Florya Showroom

Şenlikköy Mahallesi Yeşilada Sokak
Göktaş Plaza No: 5/1 Florya / İstanbul
Tel: 0 212 599 88 48
Fax: 0 212 599 88 49
E-Posta: yg@ygmimarlik.com

Üyelik ve Gizlilik Sözleşmesi

Üyelerimizin / Müşterilerimizin www.ygdesign.com.tr sitemize (“Sitemiz”) vermiş olduğu bilgilerin gizliliği, korunması ve ilgili diğer hususlarda aşağıda cari kuralları belirtilen Gizlilik Politikası benimsenmiştir.

Sitemize girilen bilgilerin ve işlemlerin güvenliği için gerekli önlemler, bilgi ve işlemin mahiyetine göre YG Design ve / veya ilgili kart kuruluşlarınca sistem ve internet altyapısında alınmıştır. Tüm kredi kartı işlemleri ve onayları tarafımızdan bağımsız olarak ilgili banka ve benzeri kart kuruluşlarınca online olarak aranızda gerçekleştirilmektedir (Kredi kartı şifresi gibi bilgiler YG Design tarafından görülmez ve kaydedilmez).

Müşterilerimizin Sitemize üyelik, ürün / hizmet satın alma ve bilgi güncelleme amaçlı girdikleri bilgiler, özellikle kredi kartı ve banka kartlarına ait gizli bilgiler diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Üyelerimize / Müşterilerimize ait bilgiler yasal düzenlemelerin öngördüğü sorumluluklarımız çerçevesinde ilgili kuruluşlara açıklanabilir.

Sitemizin diğer internet-web sitelerine bağlantı verdiği hallerde tüm kullanım ve işlemler için o sitelere ait gizlilik-güvenlik politikası ve kullanım şartları geçerlidir; Sitemizden reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan diğer web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, servis kalitesi ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan YG Design sorumlu değildir.

Sitemizde yer alan her türlü bilgi, içerik ile bunların düzenlenmesi ve kısmen / tamamen kullanımı konusunda (YG Design ile anlaşmasına göre üçüncü şahıslara ait olanlar hariç) tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları YG Design ‘e aittir.

Müşterilerimizin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ya da niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan bir ürün söz konusu olduğunda ve genel olarak ürün kullanıldığında ya da kullanılmamış olsa dahi ambalajından çıkarıldığında Müşterilerimiz cayma hakkını kullanamaz; bunun gibi Sitemiz’de satılan ürünlerin iadelerinde ürün üzerindeki ambalaj etiketi çıkarıldığı, yırtıldığı veya hasar gördüğü durumlarda ürün iade alınmaz.

Ek bilgi almak istediğiniz konularda Müşteri Hizmetleri telefonumuzdan, info@ygdesign.com.tr eposta adresinden veya www.ygdesign.com.tr/iletişim adresinden bize danışabilirsiniz.

1. SÖZLEŞMENİN TARAFLARI
İş bu Sözleşme; Satıcı

Ticari Ünvanı : YG Tasarım Mimarlık İnş. Taahüt. San. ve Tic. Ltd. Şti.
Adresi : Şenlikköy Mahallesi, Yeşilada Sokak, Göktaş Plaza No: 5/1 Florya / İstanbul
Telefon : +90 (212) 599 88 48
E-mail : info@ygdesign.com.tr

İle Müşteri

Adı – soyadı : ……………………
Adresi : …………………………
Telefon : ………………………
E-mail : …………………………

arasında internet ortamı üzerinden bildirilen icap ve kabul üzerine 3 Ekim 2017 tarihinde akdedilmiştir.
(İşbu Sözleşme’de Satıcı ve Müşteri her biri ayrı ayrı “Taraf” ve beraberce “Taraflar” olarak adlandırılacaktır.)

2. SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu Sözleşme’nin konusu, Müşteri’nin Satıcı’a ait http://www.ygdesign.com.tr web sitesinden (“Site”) elektronik ortamda sipariş verdiği, Sözleşme’de bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine Sözleşme’de satış fiyatı belirtilen ürünlerin (“Ürün/Ürünler”) satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun (“Kanun”) ve 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince Taraflar’ın hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

3. SÖZLEŞMEYE KONU MAL VEYA HİZMET, ÖDEME VE TESLİMAT

İşbu Sözleşme’nin konusunu oluşturan Ürün veya Ürünler’in cinsi, miktarı, markası, modeli, rengi ve KDV dahil satış bedeli aşağıda belirtildiği gibidir:

Alınan Ürün /Ürünler:

Ürün Adı: …………………
Adet: ……………………
Ürün Bedeli: ………………
Kargo Ücreti: ………………
Toplam: ……………………
Ödeme Şekli : ………………

Teslimat Adresi:

Adı – soyadı : …………………
Adresi : ………………………
Telefon : ………………………

Fatura Adresi:

Adı – soyadı : …………………
Adresi : ………………………
Telefon : ………………………

4. TARAFLARIN BEYAN, HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

4.1. Müşteri, işbu Sözleşme konusu Ürün veya Ürünler’in temel nitelikleri, KDV dahil satış fiyatı, ödeme şekli, teslimi, teslimat ve masrafları, cayma hakkı ve kullanımının Müşteri tarafından karşılanacağı, Satıcı’nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgilendirme formunu okuyup doğru ve eksiksiz olarak bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli onayı verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.2. Müşteri, satışa konu Ürün veya Ürünler’in temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları ve sair tüm ön bilgiler ve cayma hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında Ürün veya Ürünler’in siparişin verdiğini işbu Sözleşme hükümlerince kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.3. Ürün veya Ürünler’in teslimatı; stokun müsait olması ve bedelinin Satıcı’nın hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede yapılır. Satıcı, siparişinden itibaren 30 (Otuz) gün içinde Ürün veya Ürünler’i Müşteri’nin işbu Sözleşme’de belirtilen teslimat adresine teslim edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.4. Satıcı, Sözleşme konusu Ürün veya Ürünler’in, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile Müşteri’ye teslim edilmesinden sorumlu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.5. Satıcı, kendisi belirleyerek Site’de ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını ya da kampanya dahilinde ücretsiz teslimat yapacağını beyan etmişse, teslimat masrafı Satıcı’ ya aittir.

4.6. Müşteri, Sözleşme konusu Ürün veya Ürünler’i teslimat sırasında ancak teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış ve benzeri hasarlı ve ayıplı Ürün veya Ürünleri kargo şirketinden teslim almayacaktır.

4.7. Müşteri, kargo şirketinden teslim aldığı Ürün veya Ürünler’in kendisine eksiksiz, hasarsız ve sağlam olarak teslim edildiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Teslimden sonra Ürün veya Ürünler’in özenle korunması borcu, Müşteri’ye aittir.

4.8. Taraflar, Ürün veya Ürünler’in tesliminden sonra Müşteri’ye ait kredi kartının Müşteri’nin kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun Ürün veya Ürünler’in bedelini Satıcı’ ya ödememesi halinde, Müşteri kendisine teslim edilmiş olan Ürün veya Ürünleri 3 (Üç) gün içinde Satıcı’ ya göndermekle yükümlü olduğunu, bu durumda oluşacak teslimat giderlerinin Müşteri’ye ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.9. Herhangi bir nedenle Ürün veya Ürünler’in bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı işbu Sözleşme konusu Ürün veya Ürünler’in teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.10. Taraflar, Ürün veya Ürünler’in Müşteri’den başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek olması durumunda, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Satıcı’nın sorumlu olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.11. Satıcı, haklı bir gerekçesi olması durumunda Sözleşme’deki ifa süresi dolmadan Müşteri’ye eşit kalite ve fiyatta başka Ürün veya Ürünler tedarik edebilir. Satıcı Ürün veya Ürünler’in ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, Sözleşme’nin ifa süresi dolmadan Müşteri’ye bildirir. Ödenen bedel ve varsa belgeler 10 (On) iş günü içerisinde Müşteri’ye iade edilir.

4.12. Teslimatı yapacak olan kargo firmasının, Ürün veya Ürünler’i Müşteri’ye teslimi aşamasında karşılaşacağı her türlü sorun nedeniyle, siparişi verilen Ürün veya Ürünler’in Müşteri’nin işbu Sözleşme’de belirtilen teslimat adresine teslim edilememesinden dolayı Satıcı sorumlu tutulamaz.

4.13. Satıcı, sipariş konusu Ürün ve Ürünler’in Müşteri’ye tesliminin imkansızlaşması halinde Sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremezse, bu durumu, Sözleşme’den doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Müşteri’ye bildirir ve Müşteri’ye eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.

4.14. Satıcı, mücbir sebepler veya teslimatı engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile Sözleşme konusu Ürün veya Ürünler’i süresi içinde teslim edemez ise, durumu Müşteri’ye bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Müşteri siparişin iptal edilmesini, Ürün veya Ürünler’in varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Müşteri’nin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir.

4.15. Müşterinin, kredi kartı ile ve taksitle alışveriş yapması durumunda işbu Sözleşme’de belirtilmiş olan taksit biçimi geçerlidir. Taksitlendirme işlemlerinde, Müşteri ile kart sahibi banka arasında imzalamış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir. Kredi kartı ödeme tarihi banka ile Müşteri arasındaki sözleşme hükümlerince belirlenir. Müşteri, ayrıca bankanın gönderdiği hesap özetinden taksit sayısını ve ödemelerini takip edebilir.

4.16. Müşteri’nin kredi kartı ile yaptığı ödemelerde, ürün tutarı, siparişin Müşteri tarafından iptal edilmesinden sonra 7 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. Bu tutarın bankaya iadesinden sonra Müşteri hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olup, Satıcı’nın bu hususa ilişkin herhangi bir şekilde müdahalede bulunması mümkün olamamaktadır.

5. CAYMA HAKKI

5.1. Müşteri, Ürün veya Ürünler’in işbu Sözleşme’de belirtilen teslimat adresine tesliminden itibaren 14 (On Dört) gün içinde hiçbir sebep göstermek zorunda olmaksızın cayma hakkına sahiptir.

5.2. Cayma hakkının kullanılması için 14 (On Dört) günlük süre içinde Satıcı’ ya faks, telefon veya e-posta ile bildirimde bulunulması ve iade edilmek istenen Ürün veya Ürünler’in işbu Sözleşme’nin 6. maddesi hükümleri çerçevesinde kullanılmamış ve Satıcı tarafından tekrar satışa arz edilebilir nitelikte olması şarttır. Cayma hakkının kullanılması halinde:

i. Müşteri’nin işbu Sözleşme’de belirttiği teslimat adresine teslim edilen Ürün veya Ürünler’in faturası, (İade edilmek istenen Ürün veya Ürünler’in faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır)

ii. İade formu,

iii. Ürün veya Ürünler’in kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları
ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak Satıcı’ ya teslim edilmesi gerekmektedir.

5.3. Madde 5.2’de sayılanların Satıcı’ ya ulaşmasını takip eden 10 (On) iş günü içinde Ürün veya Ürünler’in bedeli Müşteri’ye iade edilir.

5.4. Süresi içerisinde herhangi bir sebeple iade edilen Ürün veya Ürünler’in Müşteri’ye gönderim de dahil tüm kargo bedeli Satıcı tarafından karşılanacaktır.

5.5. Ürün veya Ürünler Satıcı’ ya iade edilirken, teslim sırasında Müşteri’ye ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da Satıcı’ ya iade edilmesi gerekmekte olup, faturanın Ürün veya Ürünler ile birlikte ya da en geç Ürün veya Ürünler’in gönderilmesinden itibaren 5 (Beş) gün içerisinde Satıcı’ ya gönderilmemesi durumunda iade işlemi gerçekleştirilmeyecek, Ürün veya Ürünler aynı şekilde karşı ödemeli olarak Müşteri’ye geri gönderilecektir.

5.6. İade edilecek olan faturanın üzerine de “iade faturasıdır” ibaresi yazılıp Müşteri tarafından imzalanacaktır.

6. CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Cayma hakkı; tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış ve kullanılmış olan ; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünlerde, kullanılamaz. Ayrıca, kullanım talimatlarına aykırı olarak kullanılan, Alıcının özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz.

7. YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmeden kaynaklanan ihtilaflarda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Müşteri’nin yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

8. BİLDİRİMLER

Bu Sözleşme’ye göre yapılacak tüm bildirim, ihbar ve tebligatlar e-posta, açıklamalı kargo gönderisi, iadeli taahhütlü mektupla veya noter aracılığı ile Tarafların işbu Sözleşmenin 1. maddesinde belirtilen adreslerine yapılacaktır. Taraflar Sözleşmede belirtilen adreslerin kanuni tebligat adresleri olduğu, adres değişikliği karşı tarafa beş (5) iş günü önceden bildirilmedikçe bu adreslere yapılan tebligatların geçerli olacağı hususlarında mutabıktırlar. Satıcı tarafından yapılan bu Sözleşme kapsamındaki tüm bildirimler yollanmasından 1 (bir) gün sonra Müşteri’ye ulaştığı kabul edilecek ve Müşteri tarafından Satıcı’ ya gönderilecek bu Sözleşme kapsamındaki tüm bildirimler Türk Kanunlarına göre tebliğ edilmiş sayıldıkları günden itibaren geçerli olacaklardır.

9. SON HÜKÜMLER

İşbu Sözleşme 9 (dokuz) madde ve 6 (Altı) sayfadan ibaret olup, Taraflar’ ca 3 Ekim 2017 tarihinde akdedilmiştir. http://www.ygdesign.com.tr web sitesinin ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme formu ve fatura işbu Sözleşme’nin ayrılmaz parçalarıdır. Taraflar, işbu Sözleşme’nin tamamını okuduklarını, kabul ettiklerini, burada kendilerince belirtilen bilgilerin doğru olduğunu ve tüm sözleşme hükümlerinin geçerli olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Site’nin özel olarak düzenlenen alt yapısı ile işbu Sözleşme’yi onaylayan Müşteri, Sözleşme’deki tüm koşulları kabul etmiş sayılır.

SATICI
YG Tasarım Mimarlık İnş. Taahüt. San. ve Tic. Ltd. Şti.

ALICI
………………

SATICI / HIZMET SAĞLAYICI BİLGİLERİ
Satıcı İsim/Unvanı: YG Tasarım Mimarlık İnş. Taahüt. San. ve Tic. Ltd. Şti.
Satıcının Açık Adresi: Şenlikköy Mahallesi, Yeşilada Sokak, Göktaş Plaza No: 5/1 Florya / İstanbul
Satıcının Telefonu: +90 (212) 599 88 48
Satıcı Vergi Dairesi: Küçükçekmece VD.
Satıcı Vergi Numarası: 9530354917
Satıcı Eposta: info@ygdesign.com.tr

Alıcının İade Halinde Malı Satıcıya Göndereceği Kargo Şirketi : Yurtiçi Kargo

İşbu önbilgilendirme formu kapsamında Alıcıya siparişinin detayları hakkında bilgilendirme yapılmakta olup, Alıcının Mal/Hizmet’in online olarak satın alınmasına ilişkin olarak 29188 Sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince mesafeli satış sözleşmesini onaylaması gerekmektedir. Alıcı ön bilgilendirme formu ve mesafeli satış sözleşmesine ilişkin bilgileri üyeliğinin bağlı olduğu “Hesabım” sayfasından takip edebilecek ve siparişine ilişkin verdiği bilgileri “Hesabım” sayfasından değiştirebilecektir.

Ön bilgilendirme formu ve mesafeli satış sözleşmesi ygdesign.com.tr tarafından kayıt altına alınmakta olup, Alıcı dilediği zaman “Hesabım” sayfasından siparişlerine ulaşım sağlayabilecektir. Hizmet sağlayıcı tarafından Alıcı Üyelik Sözleşmesi’nde belirtilen gizlilik kuralları uygulanmaktadır.

SÖZLEŞME KONUSU MAL VE HİZMETİN TEMEL NİTELİKLERİ VE FİYATI (KDV DAHİL)

Ürün Adı: …………………
Adet: ……………………
Ürün Bedeli: ………………

ÖDEME VE TESLİM ŞARTLARI

Kargo: ………………………………………
Kargo ve KDV dahil Toplam Bedel: ……………
Ödeme Şekli : ………………………………

Teslim Şartları:

Siparişin sevkiyatına Alıcı tarafından Mal/Hizmet’in sipariş edilmesini takiben 5 iş günü içinde başlanacaktır.

Siparişiniz, Ürün’ün Satıcı’ya ulaşmasının ardından ödeme kontrolü yapılarak onaylandıktan sonra takip eden 1 gün (bir) gün, en geç 30 (otuz) günü içinde Türkiye içi Alıcı veya gösterdiği adrese gönderilmek üzere kargoya alıcı adına teslim edilir.

CAYMA HAKKI

Tüketici; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, teslim aldığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde ya da mali teslim almadan önce hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin ve ücret ödemeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Hizmet sunumuna ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise, bu süre sözleşmenin imzalandığı tarihte başlar. Tek sipariş̧ ya da tek ürün Tüketiciye birden fazla seferde teslim ediliyorsa süre son teslim tarihi, aynı ürünün düzenli süreyle Tüketiciye birden fazla kez teslimi mevcutsa ilk teslim tarihi cayma süresinin başlangıcı olarak alınır.

İadeyi taşıma ücreti de dahil olmak üzere cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar satıcıya aittir. Satıcının Tüketici’ye ön bilgilendirme formunda önce cayma hakkına ilişkin bilgilendirme sunmaması halinde cayma hakkı bir yıldır, bir yıl içinde uygun bildirimin yapılmasıyla 14 gün başlar.

Tüketici cayma hakkını hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 14 (ondört) gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek cayma bildiriminin satıcı veya sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren iade edebilir. Cayma hakkını kullandığınızı info@ygdesign.com.tr adresine e-posta göndererek, ygdesign.com.tr/iletisim sayfasındaki formu doldurarak bildirebilirsiniz. Buna göre Alıcı, Mesafeli Sözleşmede belirtilen, ürünü teslim almasından itibaren 14 gün içerisinde cayma hakkını kullanabilir. Alıcı cayma hakkını Satıcıya yapması gerekmektedir.

Alıcı, Mesafeli Sözleşmede yer alan 6. maddede düzenlenen Cayma hakkının kullanılamayacağı mal/hizmetleri kabul etmiştir. Cayma hakkının kullanılması ardından Tüketici iade konusu ürünü Yurtiçi Kargo firmasına karşı ödemeli olarak teslim etmelidir. Cayma hakkı; tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış ve kullanılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünlerde, kullanılamaz.

ŞİKAYETLERİN BİLDİRİLMESİ

Alıcı cayma hakkı dışındaki iade, değişim ve diğer tüm şikayet ve taleplerini 3. Maddede belirtilen bildirim adres ve telefonlara yapabilir. Ürün kalite kontrol ile ilgili istek ve talepler konu ile ilgili ürün inceleme bölümünün raporundan sonra müşteriye olumlu veya olumsuz olarak telefon veya e-posta yöntemi ile bildirilir. Alıcının haklı olma durumunda gerekli iade veya değiştirme işlemleri gerçekleştirilerek süreç sonlandırılır.

GEÇERLİLİK

İşbu ön bilgilendirme formu, elektronik ortamda Tüketici tarafından okunarak kabul edildikten sonra tüketici sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir. Tüketici dilediğinde ‘siparişlerim’ linkinden ve sipariş onayı e-postasından işbu ön bilgilendirme formuna ve mesafeli satış sözleşmesine ulaşabilir.

UYUŞMAZLIKLARIN HALLİ

Tüketici; şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde tüketicinin mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapabilir.